У Партії «Відродження» назвали недоцільним перейменування столичних вулиць на честь іноземних політиків

10.09.2018
У Партії «Відродження» назвали недоцільним перейменування столичних вулиць на честь іноземних політиків

У рамках політики декомунізації вулицям Києва варто повертати історичні назви ХІХ-початку ХХ століття. Це сприятиме збереженню історико-культурної спадщини міста.

Таку думку висловив депутат Київської міської ради V-VI скликань, керівник Київської міської організації Партії «Відродження» Володимир Філіппов, коментуючи пропозицію фракції БПП у Київраді перейменувати столичну вулицю Івана Кудрі (Печерський район) на честь сенатора США Джона Маккейна.

За словами Володимира Філіппова, перейменовуючи київські вулиці, потрібно пам’ятати про історичні та усталені назви місцевостей і житлових масивів міста.

«Є безліч красивих, найменувань, що існували століттями. Перш ніж перейменовувати вулиці Києва, потрібно ретельно дослідити архіви на предмет того, які урочища чи річки колись протікали в тому чи іншому районі. Також можна використовувати назви поселень, які були розташовані на цій території, наприклад, у XII столітті. Такий підхід допоможе зберегти історичну пам’ять і унікальну атмосферу міста», – вважає Володимир Філіппов.

Він додав, що не вважає за доцільне присвоювати вулицям імена зарубіжних політиків. На думку Філіппова, їх потрібно називати на честь відомих містян, а також українців, які зробили свій внесок у розвиток країни загалом і Києва зокрема.

«В Україні є безліч своїх героїв, які добрими справами заслужили, щоб на їх честь називали вулиці. Серед них – відомі кияни, які досягли успіху і прославили наше місто на весь світ», – підкреслив Володимир Філіппов.

Нагадаємо, в Києві з листопада 2014 року перейменували 180 вулиць. Більшій частині з них нову назву присвоїли депутати Київради в рамках закону про декомунізацію, 18 вулицям – з ініціативи громадськості.