У «Відродженні» запропонували, як вирішити проблему нестачі місць в дитсадках Києва

04.10.2017
У «Відродженні» запропонували, як вирішити проблему нестачі місць в дитсадках Києва

Для того, щоб вирішити проблему нестачі місць в дитячих садках столиці, у найближчі роки потрібно відкрити не менше 20 нових дошкільних установ.

Вважає екс-депутат Київради V-VI скликань, керівник Київської міської організації партії «Відродження» Володимир Філіппов.

Він також зазначив, що для цього у міської влади є мінімум три можливості. По-перше, контролювати виконання інвестиційних зобов’язань забудовниками.

«Для того, щоб «закрити» існуючу нестачу місць, в найближчі роки необхідно відкрити не менше 20 нових дитсадків. Населення Києва зростає, місто активно забудовується, виключно багатоповерхівками, комерційною нерухомістю, але далеко не всі забудовники виконують зобов’язання по соціальній інфраструктурі. Це потрібно виправити і передбачити соціальні зобов’язання в разі забудови кварталів і житлових масивів. По-друге, міська влада може будувати нові дитсадки, як і реконструювати старі, за рахунок договорів пайової участі в створенні інфраструктури. Відповідні внески сплачуються до бюджету міста», – сказав Володимир Філіппов.

Третім варіантом вирішення проблеми він назвав передачу відомчих дитсадків в управління міста Києва.

«Це дитсадки МВС, Міноборони, прокуратури, інших державних органів. Частково – це пережиток радянського минулого. Відомчі дитсадки часто бувають в полузапущенном стані, тому що на них не вистачає фінансів. У таких садочках, навпаки, можна зустріти не достатню завантаженість. Формально дітей записують в групу, але потім їх не відвідують, тому що співробітники відомств часто проживають не поруч із дитсадком. Як показує практика, в групах, які переповнені на 1 вересня, залишається 8-10 дітей. А діти, які живуть поруч з відомчими дитсадкам, не можуть їх відвідувати. Кабмін однією постановою може зобов’язати передати відомчі дитсадки в комунальну власність. Місту буде дешевше взяти на утримання відомчі дитсадки, ніж будувати нові», – пояснив екс-депутат.

І підкреслив, що це реально зробити, але для реалізації цієї мети потрібна проводитись активна робота КМДА з Кабінетом Міністрів, і відповідними профільними міністерствами.