Володимир Філіппов: Підвищення тарифів на тепло в Києві призведе до подальшого зростання боргів за комунальні послуги

13.11.2018
RU6_8483

Підвищення тарифів на тепло призведе до подальшого зростання боргів киян за комунальні послуги. Оплачувати ці борги доведеться з міського бюджету.

Таку думку висловив екс-депутат Київської ради V-VI скликань, керівник Київської міської організації Партії «Відродження» Володимир Філіппов, коментуючи нещодавню пропозицію КП «Київтеплоенерго» підвищити тариф на опалення для населення з 1 грудня 2018 року на 32%.

За його словами, столиці загрожує криза неплатежів, оскільки чимало киян не в змозі платити за нинішніми тарифами.

«В результаті ми отримаємо повторення ситуації цьогорічного літа, коли столиця опинилася на межі колапсу, ледь не залишившись без світла і води. Тепер Київрада знову буде змушена виділяти додаткові гроші з бюджету, щоб погасити заборгованість уже перед «Нафтогазом». Виходить замкнене коло! Через те, що тарифи в Україні в принципі не адекватні й не співставні з рівнем зарплат населення, фактично за нову ціну газу люди заплатять двічі: за платіжками і додатково – з міського бюджету», – прогнозує Володимир Філіппов.

Він також зазначив, що пропозиція «Київтеплоенерго» підвищити тарифи на тепло на третину після збільшення вартості газу на 23% видається сумнівною з економічної точки зору.

«Зростання цін на газ у країні передбачається на 23%, а опалення подорожчає на 32%, хоча газ – тільки одна зі складових собівартості тарифу на тепло. Навіть цікаво почути, як представники міського комунального підприємства «Київтеплоенерго» обґрунтовуватимуть свої розрахунки перед депутатами Київради. Чому витрати новоствореного комунального підприємства значно вищі, ніж приватної компанії, яка забезпечувала подачу тепла місту до створення КП? Безумовно, підвищення тарифів на тепло серйозно вдарить по кишенях киян. У «плюсі» в всій цій ситуації буде лише «Нафтогаз» і КП «Київтеплоенерго», оскільки вони розраховують свої тарифи, керуючись міркуваннями прибутковості підприємства», – підкреслив керівник Київської міської організації Партії «Відродження».