Володимир Філіппов: Відключення гарячої води у Києві незаконне – «Нафтогаз» шантажує киян і державу

06.09.2018
Володимир Філіппов: Відключення гарячої води у Києві незаконне – «Нафтогаз» шантажує киян і державу

Відмова “Нафтогазу України” підписувати договір на поставку газу з КП “Київтеплоенерго” для відновлення постачання гарячої води в столиці – це шантаж киян та держави. Такі дії державного монополіста незаконні.

Таку думку висловив депутат Київради V-VI скликань, керівник Київської міської організації партії “Відродження” Володимир Філіппов.

За його словами, ситуація, яка спричинила масове відключення гарячої води у Києві насправді повинна бути предметом судового розгляду між суб’єктами господарювання. Натомість “Нафтогаз України” використовує киян для тиску на своїх боржників, навмисно ствоюючи комунальні “незручності” для людей.

“Ситуація там неоднозначна. Київрада розірвала договір з “Київенерго” та створила власне комунальне підприємство “Київтеплоенерго”, воно є новим постачальником тепла та гарячої води в місті. У той же час, у Києва залишаються невиконані зобов’язання перед компанією “Київенерго”,  яка, в свою чергу, через це не може погасити борги перед “Нафтогазом України” за спожитий газ. В даному випадку найбільше дивує позиція саме “Нафтогазу України”. Тому що вони сьогодні в ультимативній формі роблять столицю України і киян, по суті, учасниками цього господарськогой конфлікту між цими компаніями. Коли насправді така ситуація повинна бути предметом судового розгляду”, – заявив Володимир Філіппов.

Він додав, що замість того, аби вести переговори з боржниками або ж стягувати заборгованість за спожитий газ в судах, «Нафтогаз України» веде прямий шантаж киян та держави.

“Нафтогаз міг би піти на зустріч Києву, укласти договір з “Київтеплоенерго”, і після цього вже у суді розбиратися із заборгованістю “Київенерго”. Останні, в свою чергу, розбиралися б із заборгованістю міста перед ними, і також у суді. У цивілізованому світі такі питання вирішуються саме так, а не шантажем держави та столиці з боку державного ж підприємства. Замість цього з держбюджету буде виділено 730 мільйонів гривень, які “транзитом” через “Київенерго” потраплять знову в “Нафтогаз України”. Монополіст отримає ще 700 млн до своїх багатомільярдних прибутків, які вони і так декларують нам по закінченню кожного року. Так чому державна кампанія не виконує свою пряму функцію і не поставляє газ, і не вирішує питання в правовому полі? Це – не цивілізована поведінка, це чистий шантаж”, – підкреслив керівник Київської міської організації партії “Відродження”.